Jdi na obsah Jdi na menu
 


* Můj deníček 2007 *

1. 1. 2007
Obrazek
Obrazek


1. 1.
– oslavu Nového roku mám zdárně za sebou. Přečkal jsem to v klidu a páníčci si myslí, že jsem to i prospal. Ale pravdu se nedozví... :-) A aby si nemysleli, že se mnou v tomto roce budou mít všechno jednoduché, tak jsem jim, když se vrátili, počůral z radosti zeď i podlahu – taky měli radost. A abych si nemyslel, že na mě v novém roce budou jen hodní, tak mě za to panička hned pokárala. Ale jen malinko...ObrazekOdpoledne jsme vyrazili na novoroční procházku. Už když jsme vyšli, tak fičel vítr a přiháněl mraky. Pozdravili jsme se koňmi, kteří k nám zvědavě přišli. Pak jsme si udělali jedno z našich oblíbených procházkových koleček. Asi ve 3/4 cesty nás přepadl ten obávaný vítr s deštěm. Domů jsme přiběhli pěkně promáčený. Stihli jsme i pár foteček.
Obrazek
Včera 28. 1. (neděle) jsme vyrazili na trochu deštivou procházku. Idyla zimy v Praze zase zkončila a mrzí to i nás – psy. Mně se například sníh móc líbí. Bořit čumák do sněhu až po uši, skákat a chytat sněhové koule a honit se Cherrynkou mě moc baví. A taky je všude čisto a já můžu domu přímo – a ne přes vanu. Pár foteček ZDE.
Zato teď – sedím v kotci, kam mě panička prý pro moje dobro zavřela, protože tu jsem pod střechou. Našla mě totiž mokrého, protože jsem seděl na dešti. Mám tu velkou, teplou boudičku a pelíšek, ale moc mě to tu nebaví. Aspoň, že tu mám hned vedle za plotem kamarádku Betynku.


Obrazek

Jarní prázniny koncem února jsme strávili na chalupě. Chodili jsme na procházky, dělal jsem stopičky a kousal jsem na páníčka. Cherrynka mi ukázala, jaké to je spát v posteli. Je to super. I když mě bylo velké horko, tak jsem stejně nakonec vždy skončil na podlaze.
Nedávno jsem objevil "kouzlo pneumatiky" a na chalupě jsem měl také díky tomu o zábavu postaráno. Pod zemí jsme se Cherrynkou cítili myšky a krtky a tak jsme vyhrabávali. Více fotek ZDE.

Obrazek

V neděli 11. 3. jsem si letos poprvé zaplaval. A věřte nebo ne – měl jsem co dělat abych se neutopil. Loni mi to šlo nějak líp. Asi jsem přes zimu moc vyrostl a v rybníce jsem pak musel víc makat.

V neděli 18. 3. jsme ostatně jako každý víkend byli s paničkou na cvičáku. Cvičil jsem pěkně, ale když se mnou chtěla trénovat běhání v kruhu, protože se chystáme na výstavu, tak jsem se jí připletl pod nohy a ona se rozplácla jak široká tak dlouhá. To byla legrace! Ještě jsem na ní skočil a olizoval jí, aby si z toho nic nedělala, že jí všichni viděli... :-)

ObrazekV neděli 1. 4. jsme se byli podívat na svod a bonitaci v Uhříněvsi. Přihlášených bylo 35 psů/fen na svod a 6 psů a 11 fen na bonitaci. Mně se tam moc líbilo. Potkal jsem tam několik známých z táborů, kterých jsme se vloni účastnili. Už se všichni moc těšíme na ty letošní. Výsledky jsou na webu RKCR. Pár foteček z Rychet zde.


Obrazek
V neděli 8. 4. jsme byli na Speciální výstavě rottweilerů v Chrudimi. Přihlášen jsem byl do třídy mladých. V konkurenci devíti psů jsem byl třetí. Panička byla spokojená hlavně proto, že jsem celkem bez problémů ukázal zuby i kulky a že jsem se dle jejího názoru pěkně předvedl. Po poslední zkušenosti z výstavy z toho měla hrůzu. A taky se bála, jestli se nebudu chtít v kruhu prát, protože se mi to poslední dobou zalíbilo. Ale mě víc zajímali okolo hopsající lidi s pískacími balónky. Více fotek ZDE.

Výsledky Speciální výstavy


V sobotu 14. 4. se na našem cvičáku konal sranda závod v běhu na 100 m. Přestože jsem běžel co to šlo a páníčkovi jsem málem zlomil ruku když mě držel na startu, tak jsem zkončil až na 15. místě.


Obrazek

Na Sv. Jiří 24. 4. jsem oslavil své první narozeniny. Panička mi udělala masový dortík, na kterém jsem si moc pochutnal. Kamarádka Cherrynky mi ho dost záviděla, tak jsem ji nechal aspoň syrové kuřecí masíčko z ozdoby. Více fotek ZDE.


ObrazekOd 27. 4. do 1. 5. jsme byli na výcvikovém prodlouženém víkendu ve Starém městě pod Landštejnem. Bylo tam moc hezky. Počasí bylo krásné. Přes den skoro letní, ale v noci mrzlo. Mně to ale nevadilo. Do pozdních nočních hodin jsme seděli u táboráku, pak na pár hodin zachumlat do spacáku a ráno v 8.00 jsme vyráželi na stopy. Terény jsou tam jedna báseň. Všude rozlehlé pastviny, kde rostla tak akorát dlouhá travička. Kolem 10. hodiny jsme šli po družstvech na poslušnost. Byli jsme s paničkou pochválení, že nám to moc hezky jde. Lucka si myslí, že bychom v létě mohli zkusit zkoušku ZZO. Pak nastalo osobní volno, které jsem trávil odpočinkem, procházkami a koupáním v nedalekém potoce. Po 18. hodině začínaly obrany. K dispozici jsme měli tři figuranty. Psů bylo jako psů :-). Ještě jsme všichni kousali ve dvou kolech, takže obrany končily se zapadajícím slunkem. Moc jsme si to tam všichni užili a těšíme se na léto na další, tentokrát už týdenní, výcvikový tábor. Více fotek. A ještě něco navíc. Další povídání ZDE a ZDE.

Z 5. 5. na 6. 5. jsem poprvé strávil celou noc venku. Bylo mi sice smutno, ale doma už mi taky není dobře. Je tam na mně moc teplo.

V sobotu 12. 5. jsme poprvé zkoušeli šest maket. Poslala jsem ho na první-dostal balonek, na druhou-dostal balonek, pak běžel třeti a čtvrtou-balonek a pátou a šestou a vélikej balonek a pochvala.

V neděli 13. 5. tom vedru oběhl všechny čtyři (šetřila jsem ho) najednou. Tak to mi udělal velikánskou radost. Za odměnu, mj. jsme se šli po cvičáku vyplavit do rybníku. Docela jsem mu to plaváni záviděla...

ObrazekVíkend 26. – 27. 5. jsme strávili v autokempu Křivonoska u Hluboké n/Vltavou. Konal se tam 10. ročník Pit Bull Sport Show spojený s výstavou. Počasí bylo nádherné a psů se tam sešlo mnoho. Samozřejmě v největším počtu pitbulové, ale nechyběli ani rotvajleři, bulteriéři, stafbulíci a další. V sobotu každoročně probíhají soutěže. Začíná se High Jumpem, což je v překladu výskok na peška. Pitbulové jsou schopni vyskočit a podle pravidel se pět vteřin udržet až do výšky přes 2, 2 m. Někdy je ale problém je z peška sundat :-). Potom začíná soutěž Weight Pull Sprint, v překladu sprint s tříkolkou neboli tahání tříkolky na čas. Soutěží se v několika váhových kategoriích a feny a psi jsou zvlášť. Této soutěže jsem se TAKÉ ZÚČASTNIL v nejtěžší kategorii psů a vyhrál jsem 1. MÍSTO a chybělo málo, abych byl absolutně nejrychlejší. Více foto. Pak je přestávka na oběd, po které následuje soutěž Monkey Track – opičí dráha. Jedná se o běh přes překážky na čas. Bývá i soutěž Triatlon, ale letos se nekonala. Na závěr jako perlička je soutěž Weight Pull – tahání vozíku se zátěží. Opět jsou psi rozděleni podle váhových kategorií a na psy a feny. Každoročně se tato soutěž protáhne do pozdních nočních hodin. Letos skončila přesně o půlnoci. Psi si nakonec poradili s váhou 1800 kg. Byly i roky, kdy zátěž dělala více než 2300 kg a museli na vozík nasednout i přítomní diváci, protože došly cihly, tvárnice i pytle s krmením... :-). Atmosféra je úžasná, diváci fandí každému psovi, který napíná všechny své svaly, aby si s vozíkem poradil. V každé kategorii se vyhlašuje 1., 2. a 3. místo. Ještě se uděluje cena psovi, který utáhl absolutně největší zátěž – Most Weight Pulled a psovi, který utáhl největší zátěž v přepočtu na kg své hmotnosti – Most Weight Pulled per kg of Body Weight.
V neděli se konala výstava od nejmenších štěňátek až po seniorské kategorie. Každoročně je delegován zahraniční rozhodčí, takže posuzování je opravdu objektivní. Už se tam vystřídali rozhodčí z USA, Austrálie, Chorvatska a letos posuzovala slovinská rozhodčí Vesna Trifunovic. Byla moc milá a každému majiteli řekla klady a nedostatky jeho psa. I mně pochválila – že mám moc hezkou hlavu i tělo :-). Ze všech nejhezčích štěňátek z každé kategorie se nakonec vybere to uplně nejhezčí – Best Puppy. A ze všech nejhezčích psů a fenek z každé dospělé věkové kategorie se nakonec vybírá nejhezčí pes výstavy – Best In Show a nejhezčí opačného pohlaví – Best Opposite Sex. To znamená, že když např. vyhraje nejhezčí zvíře-pes, tak se potom vybírá nejhezčí fena a naopak.
Video z našeho vítězného běhu:


ObrazekV sobotu dne 30. 6. 2007 jsme se byli podívat na Mistrovství republiky rotvajlerů v Dolanech nedaleko Kralup nad Vltavou. Více ZDE. Výsledky ZDE. Taky jsem si tam úžasně zakousal na bezva figuranta Jirku Janouška, se kterým se známe z různých výcvikových akcí. Pak jsme ještě celý týden jezdili na kousačky do Klánovic, kde se konal jeden z letních výcvikových táborů. Video

Obrazek

Dnes, 16. 7. si panička vyzvedla výsledky RTG kyčelních a loketních kloubů. K její velké radosti to jsou SAMÉ NULY!

ObrazekOd 28. 7. do 4. 8. jsme byli na dovolené v Sepekově u Milevska. Počasí nebylo až tak úplně horké letní, takže sme si užívali dopoledního stopování, procházek, ale i na koupání koncem týdne došlo. Ve čtvrtek nás přijela navštívit Lucka s Petrem a přivezli s sebou mé půl sourozence, desetitýdenní štěňátka Julinku a Jacka. Chudinky se po dlouhé cestě v autě poblinkali. Chvili jim trvalo než se rozkoukali, ale pak se u nás nabaštili a vyspinkali. My jsme mezitím šli plavat k nedalekému rybníku. Předváděl jsem šipky, plavání pro klacek a chůzi po nepříjemném povrchu. Celý týden jsme si bezvadně užili. Po dlouhé době jsem zase spal v posteli a byl celý den s mými lidmi. Fotky najdete ZDE.
VIDEA. Další reportáž ZDE.

ObrazekOd 9. 8. do 12. 8. jsme se zúčastnili LVT ve Cvikově. Spali jsme v malém stanu a první noc jsme v něm pěkně zmokli. Celou noc byly bouřky a hodně pršelo. Druhý den koupila panička igelitovou plachtu a pak jsme už spali v suchu. Chodili jsme spolu na stopy, cvičili jsme poslušnost a obranu. V pátek byl svod, v sobotu zkoušky dle NZŘ a v neděli dle IPO. Úspěšnost zúčastněných byla slušná. Tábor byl zorganizovaný moc hezky.
Krásný ohromný cvičák s fungující kantýnou, zajištěné obědy, slušné zázemí, bezva parta lidí. Moc sme si to tam užili. Pár fotek ZDE.

ObrazekPoslední prázdninový týden jsme strávili na LVT ve Starém městě pod Landštejnem. Sešla se úžasná parta. Ráno jsme vyráželi po družstvech na stopy na krásné rozlehlé louky. Potom následovala poslušnost a navečer obrany. Kousalo se na tři a od středy dokonce na čtyři figuranty. V úterý byl odpočinkový den, který byl vyplněn zábavnými soutěžemi pro děti. Večer měli bojovku, která se letos tedy vyvedla. I dospělí se báli. Dvakrát jsme opékali selátko, které se beze zbytku snědlo. V sobotu proběhly zkoušky dle NZŘ. Neudělala jen ZVV1. ZM a ZZO udělali všichni. I my jsme byli úspěšní a složili jsme zkoušku ZM. V neděli byly zkoušky dle IPO – SchH. Vypadly dvě FPr1 a FPr2. Zkoušky dokončila FPr1, FPr3, IPO-V, SchH2, IPO3. Výsledky ZDE. Spousta fotek ZDE.

Obrazek
Ani jsme se doma moc neohřáli a už jsme vyráželi na další výcvikovou akci. Tentokrát na prodloužený víkend 28. 9. – 30. 9. do rekreačního areálu Bílá Skála u Číměře. Polovina pobytu nám sice propršela, ale na důležité akce bylo nádherně. V sobotu se konal svod dorostu FOTO, který posuzovala OPCH Alice Wludyková. I já jsem se s některými svými sourozenci zúčastnil. Kód exteriéru jsem dostal: B2, H1a, B1a, M1a, T2, Z1 a kód povahy: temperamentní, vyrovnaný. V neděli proběhly zkoušky dle NZŘ IPO-SCHh. S paničkou jsme složili zkoušku IPO-V. Výsledky ZDE.
Obrazek

V sobotu 24. 11. za námi na cvičák zavítal můj půlroční polobratr Jerry Vombat. Teda jestli jsem byl taky takový střívko v jeho věku... Ale jestli ho bude panička vozit pravidelně, tak to si ho vezmu do parády a pořadnýho psa z něj udělám. Všechny předpoklady k tomu má.

Obrazek

ObrazekObrazek1. 12. se konala výroční schůze RKČR. Mj se rozdávaly i ocenění za výstavní a pracovní úspěchy. Ani já jsem nezůstal pozadu. Domů mi panička přivezla diplom a pohár za 3. místo v soutěži o nejlepšího mladého pracovního psa a diplom za 5. místo v soutěži o mladého výstavního psa.

Obrazek8. 12. se na našem cvičáku v Kyjích konal tradiční Mikulášský závod. Sešlo se spoustu účastníků. Vypsané kategorie byly: ZZO, ZM, IPO1 a IPO3. Já jsem startoval v kategorii ZM. Skončil jsem třetí. Ale abych nebyl za velikýho úžasňáka, tak jsme byli v kategorii tři :-). Panička si myslí, že jsem pokazil poslušnost, ale já mám dojem, že ne. S aportem jsem si pěkně pohrál a ležet na místě mě nebavilo. Já jsem si to užil. I panička se mému výkonu smála, tak v čem byl problém?
Každý účastník dostal spoustu cen a první tři i pohár nebo plaketu.


Dne 27. 12. jsme s paničkou vyrazili na procházku po blízkém okolí. Přešli jsme dvě pole, šli jsme kolem dálnice a na zpáteční cestě napadlo paničku, že bychom přešli přez zamrzlý rybník a vrátili se parkem domů. Jenže to netušila, že mě tak vyděsí rány z ledu od bruslařů, že bude muset skákat přez potok do trní. Měla mě totiž přivázaného kolem pasu. A to víte - když zaberu, tak z kopečka nemá šanci, obzvášť, když si nejdřív myslela, že se jdu jen napít a šla za mnou. Já zdrhal a ani pamlsek jsem nechtěl jak jsem se vylekal.

Dneska 29. 12. mě pěkně naštval brácha Jerry. Představte si - chtěl mi přebrat holku! Já bych mu vyprášil kožich, kdyby mě panička nedala na vodítko. Cápek jeden sedmiměsíční...

I poslední odpoledne letošního roku jsem strávil s paničkou a polobráchou na cvičáku. Nebylo sice nic moc počasí, ale to nám nevadí. Trošku jsem zaposlouchal, oběhl několikrát makety, lítal za balonkem a honil se s Jerrym. Prostě jsem si ten poslední den užil. Teď ležím vyjímečně doma, abych se prý příliš nepolekal petard, které se za 33 min. rozbouchají všude kolem.

A tak se pro letošek loučím a končím s vyprávěním
a od zítřka se na všechny těším v deníčku na rok 2008.

Obrazek