Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průvodce od narození 24. 4. k odběru 16. 6. 2006.
 

Ing Vombat se narodil spolu se šesti sourozenci (čtyřmi brášky a dvěmi sestřičkami
– Iris, Ireissy, Irr, Irrit, Irgus, Idward)
na Sv. Jiří – 24. 4. 2006 v chovné stanici Vombat.

Maminka se jmenuje Frenn Vombat nar. 14. 12. 2000 (Šampion ČR, Výborná 1., Vítěz třídy otevřené, Vítěz třídy vítězů, 2x Krajský vítěz, CAJC, 3x CAC, 5x r.CAC. DKK 0/0, DKL 0/0, ZZO, ZM, ZVV1, ZPO1, ZPS1, SchHA, SchH1, ZZZ, ZZP1, 2x ZZP2, ZVP1, ZLP1, ZLP2, RH-E, VZ2, 2. Nejúspěšnější pracovní mladá fena RKČR 2002 + 2. Nejúspěšnější výstavní fena RKČR 2002, 1. Nejúspěšnější pracovní mladá fena RKČR 2003 + 3. Nejúspěšnější výstavní fena RKČR 2003, 3. Nejúspěšnější pracovní fena 2004), ale panička jí říká Nessinko.

Tatínek je ze SRN a jmenuje se Mambo v. d. Crossener Ranch nar. 23. 6. 1998 (Interchampion, Champion SRN, Champion Švýcarska, Evropský vítěz, Klubový vítěz Švýcarska, Klubový vítěz Rakouska. 24x CAC, 7x CACIB, 5x BOB..., VPG 3, FH2, BH, AD, ZTP, IPO3).

Z http://vombat.cz

Ing 

Iris   Ireissy   Irr

Irrit   Irgus   Idward


Zahrada osiřela...z kuchyně zmizel pelíšek a já jsem smutně posbírala rozškubané plyšáčky po všech koutech. I poslední pejsek odešel z hájovny do nového života a moc jim přeji, aby to byl život šťastný a dlouhý. Snažila jsem se vybírat rodiny srdíčkem. Idward byl z nové paničky v takové euforii , že se nám jej skoro nepodařilo vyfotit a Irr se zase snažil připravit svoji majitelku na změnu účesu :-))) . Irritek zde pobyl o pouhé dva dny déle, tak stihl ještě několik výletů k potůčku , než se i on rozjel vstříc novému životu...

Další dvě štěňátka našla svoji budoucí smečku - Ireissy a Ing .Po pár hodinách jsem již díky moderní technice měla první zprávičky, jak dojeli a jak se mají. Zde jsou fotografie Inga z nové rodiny : . Se zbylými pejsky jsem se vydala na výlet k lesnímu potůčku, aby si také užili novot, než se i oni rozjedou do svých rodin... Na výletě jim důkladně vyhládlo a mlíčko přišlo k duhu. A nejen jim - v duchu hesla : "Já Tobě vejce, Ty mně mléko!" svačili s našimi slepičkami :-)))

Den "D" - udělala jsem důležité rozhodnutí a s důvěrou vložila první dvě štěňátka do náručí nových majitelů. Věřím, že to byla dobrá volba a pejsky čeká krásný a dlouhý život plný legrace a činnosti. Dnes odjela Iris a Irgus . Oba čekalo mnoho hodin cesty, byť každého na jinou stranu....Ostatních pět štěňátek úbytek sourozenců nijak netrápí - vesele lítají po lese a začala s nácvikem obran :-)))

 

V sedmém týdnu života absolvovala štěňátka několik nepříjemných procedur. Od nejméně protivného odčervení, přes vteřinovou injekci očkovací vakcíny po bolestivé tetování . Ale všechny bolístky byly v mžiku zapomenuty a pejsci jsou tak chráněni před nemocemi, parazity i ztracením. Následně je zkontroloval poradce chovu, aby mohl požádat jménem Rtw-klubu o vydání průkazů původu. A protože na štěňátkách nenalezl jediný nedostatek , mohou se psí děti pomalu rozcházet "na výlet", ze kterého se už do rodné chalupy nevrátí. Bude nám moc smutno, ale věřím, že se se všemi setkám a Vy alespoň prostřednictvím těchto stránek....

Šestý týden života je pro pejsky ve znamení her a radosti. Navykli si již na pravidelný režim a tak celou noc tiše spí a ráno se vydáváme na první "výlet" zahradou....v poledne na druhý ... a po setmění do tmy. A mezitím pijí litry kozího mléka a cpou se masem :-))

 

Pět a půl týdne života a z nemohoucích uzlíčků je smečka rozdivočelých dětí. Jelikož již váží 5 kg, nedají se přenášet po dvou a tak celé dny nosím sedm pejsků ven do deště , kde vytrvale visí zarafnutí v nohavici , pokud se spolu zrovna neperou .... a pak nosím sedm pejsků domů, aby se u krbu osušili....

V rámci socializace není nutný jen kontakt s člověkem. Seznámení s jinými psy je pro měsíční štěňátka neopakovatelným zážitkem :-)) Stejně úžasným shledali balónek .... a sourozencův ocásek :-))) A také nadchází doba, kdy si z klubka stejných štěňátek vybere rodina "to jejich" a věřte, nemají to lehké - štěňata jsou jedno jako druhé...

 

Vombatíkům jsou 4 týdny, váží 3,3 kg a většinu času tráví na sluníčku. Domů chodí už jen na spaní. Nabízíme do rodiny ještě jednoho pejska!!

Úderem třetího týdne života jsem naznala, že je čas na jinou stravu, než jen mateřské mléko. Jsem odpůrcem granulí a tak si dnes štěňátka pochutnala na mletém syrovém mase. Moc jim chutnalo!

 

Dnes oslavila štěňátka třítýdenní narozeniny ....

Každý den chodí Vombatíci na sluníčko a vždycky je několikamterový výlet velmi unaví :-)))

 

Sedmnáct dní...ještě zoubky žádné, jazýček však už umí řešit pocit vedra ...

 

Patnáctidenní pejsci už vypadají jako rotvajlerci...a hlavičky podědili po otci.

Čtrnáctidenní štěňátka otevřela očička a tak se snažíme jim ukázat větší svět než je jejich ohrádka s pelíškem...

 

Druhý týden života jsem "medvídky" vynesla na sluníčko. Chvilku se zájmem čichali okolo a pak sladce usnuli pod teplými paprsky...

V týdnu života překročila štěňátka váhu jednoho kilogramu!! .

 

Získala jsem nějaké další fotečky otce štěňátek. Tak tedy Ich., Multich. Mambo v. d. Crossener Ranch :

Den šestý -

Čtvrtý den života mají štěňátka téměř 3/4 kg a jsou...no prostě krásná!!

 

Na Svatého Jiří 24. 4. 2006 spatřilo světlo světa sedm statečných Vombatíků z vrhu "I". Pět pejsků a dvě fenky s průměrnou porodní váhou 416g se má čile k světu!!

 

38. den březosti Frenn máme nezpochybnitelně potvrzená budoucí štěňátka!! Takhle vypadají, když spinkají v maminčině bříšku!!!

 

 

Tituly otce : Interchampion, Champion SRN, Champion Švýcarska, Evropský vítěz, Klubový vítěz Švýcarska, Klubový vítěz Rakouska. 24x CAC, 7x CACIB, 5x BOB...

Zkoušky z výkonu : VPG 3, FH2, BH, AD, ZTP, IPO3

Více info o psu na stránkách ch. st Crossener Ranch : http://www.crossener-ranch.de/de/index_de.html

 
 

Náhledy fotografií ze složky Průvodce od narození